Zadbaj o swoje auto – poradnik

Poradnik dla każdego

Obecnie w modzie jest dbanie o swoje auto. Bardzo mnie ten trend cieszy. Wreszcie powoli ludzie zaczynają uświadamiać sobie, co się dzieje z autem, gdy ograniczamy się jedynie do wizyt na myjkach mechanicznych. Dlatego w tym poradniku chciałbym przedstawić sposoby, dzięki którym będziemy w stanie utrzymać auto w nienagannym stanie. Oczywiście niezbędna będzie drobna inwestycja w kosmetyki samochodowe. Nie będziemy wykonywać żadnych skomplikowanych prac. Ograniczymy się do samodzielnego umycia auta i jego oczyszczenia, a także nawoskowania. Oczywiście jeśli ktoś ma leciwe auto i chce, żeby powrócił jego dawny blask i kolor to najlepiej udać się do salonu detailingowego. Trzeba jednak przygotować się na to, że będzie to wydatek od tysiąca do tysiąca pięciuset złotych.

Oczyszczenia i mycie samochodu

Kosmetyki samochodowe, których będziemy potrzebować to: szampon z neutralnym pH, rękawica do mycia oraz glinka. Przydadzą się także dwa wiadra – jedno z rozrobionym szamponem i drugie z ciepłą wodą, do płukania. Rękawica jest najlepszym rozwiązaniem, bo w przeciwieństwie do gąbki nie „wsiąkają” w nią drobinki pisaku, które potem mogą rysować lakier. Glinkowanie wykonywać trzeba na umytym aucie. Lakier trzeba zwilżyć. Można do tego kupić specjalne kosmetyki samochodowe lub wykorzystać wodę. Następnie kawałkiem glinki lekko trzemy o lakier pozbywając się zanieczyszczeń trwałych.

Woskowanie samochodu

Korzystamy z rozwiązania budżetowego, dlatego kosmetyki samochodowe, które kupimy kosmetyki samochodoweto wosk i ściereczki z mikrofibry. Ściereczkami będziemy rozcierać wosk po powierzchni lakieru. Gdy na całej powierzchni nałożony zostanie lakier, należy odczekać określoną ilość czasu. Po jego upłynięciu kolejną ściereczką z mikrofibry należy zetrzeć resztki wosku z całej powierzchni samochodu. Oczywiście można także zakupić specjalne środki konserwujące do elementów plastikowych, klamek i innych. To już zależy wyłącznie od tego, kto jakie prace chce dodatkowo wykonać. Można także umyć felgi i nałożyć na nie środki konserwujące. Dzięki temu będą się fenomenalnie świeciły. Jednak w przypadku felg zalecałbym raczej wizytę w salonie detailingowym, aby zobaczyć jak dużo zanieczyszczeń się do nich dostaje. Domowymi sposobami będzie trudno je oczyścić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.