Wywiad z właścicielem magazynu

Skąd decyzja o samodzielnym wyposażeniu magazynu

Szczerze mówiąc zrobiłem to sam, bo od zawsze wolę zajmować się takimi sprawami samodzielnie. Jeśli mi się coś nie uda, to po prostu następnym razem nie popełnię tego błędu, a obecny poprawię i będę miał nauczkę. Jeśli jednak zapłacę komuś i on zrobić coś, co w efekcie końcowym nie będzie mi się podobało to bardzo ciężko wywalczyć zwrot pieniędzy lub poprawę obecnej sytuacji bez dodatkowych kosztów. To była jedyna przyczyna. Miałem magazyn więc nie było aż tak dużo roboty. Musiałem tylko zakupić regały magazynowe i maszyny, a także wykonać niezbędne działania logistyczne.

Jakie regały magazynowe zostały wybrane?

Długo rozważałem różne możliwości. Musiałem także zgłębić swoją wiedzę, bo żadnym ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. Regały paletowe od razu odpadły, gdyż nie sprawdziłyby się w moim magazynie. W magazynie przechowywane miały być niewielkie i regały magazynoweniezbyt ciężkie przedmioty, dlatego nie opłacalna była tak wielka inwestycja. Zdecydowałem się na tanie rozwiązanie za namową znajomego, który także w przeszłości wyposażał swój magazyn w regały magazynowe i wybrał właśnie regały półkowe. Oczywiście przed zamówieniem upewniłem się w firmie, która miała wykonać te regały, czy będą one dobrym rozwiązaniem. Producenci to potwierdzili i zaproponowali mi skorzystanie z dodatków, które usprawnią magazyn. Dlatego na niektórych pólkach mam przegrody, a słupy są chronione gumą przed drobnymi stłuczkami i zatarciami z wózkami widłowymi i innymi maszynami na magazynie.

Jak rozwiązane zostało to logistycznie?

Tak, już na wstępie ustaliłem ile regałów będzie mi potrzebne. Przecież gdybym tego nie zrobił, mógłbym kupić ich za dużo lub za mało. Ustaliłem to i kiedy regały magazynowe były zamówione przeszedłem do dalszego planowania. Rozplanowałem punkty odbioru i dostarczania towarów i trasy magazynowe. Dzięki temu mogłem osiągnąć jak najwyższą wydajność i usprawnić pracę magazynu. Zakupiłem także system, w którym zbierane są dane o przesyłkach i ich lokacji. Dzięki temu wszystkie informacje są łatwo dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.