Rozpoczynamy własną działalność kurierską

Podstawowy zarys działalności kurierskiej

Każda działalność, aby osiągnąć sukces musi mieć innowacyjny pomysł. Obecnie istnieje trend u klasy średniej oraz wyższej na usługi zdalne – korepetycje, zakupy przez Internet, czy też serwis sprzętów AGD/RTV w domu. W przypadku zakupów – bez względu na dostawcę usługi (serwisy aukcyjne typu Allegro, sklepy dystrybucyjne online lub rzeczywiste, fizyczne sklepy) coraz większy odsetek ludzi nie chce wychodzić z domu i oczekuje dostawy przedmiotu do drzwi. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z usług firm kurierskich – tych dużych oraz lokalnych, małych firm, z którymi łatwiej podpisać kontrakt. I dlatego obserwujemy wzrost ilości takich firm kurierskich, bardzo wiele z nich bierze na samochody leasing.

Bez samochodów nie zaczniemy

Przesyłki sprzedawane przez sklepy i dostarczane do klienta wymagają odpowiedniego czasu dostarczenia. Łatwo domyśleć się, iż powolny rower lub mało pojemny skuter nie są rozwiązaniami, które zadowolą naszych klientów. Odpowiedzią są samochody Leasing jest jedną z dróg, dzięki którym możemy osiągnąć nasze podstawowe założenie i rozpocząć rozwożenie paczek. W celu pozostania konkurencyjnym warto rozważyć odpowiedni wybór wielkości i specyfikacji aut oraz zakup dodatkowego wyposażenia tj. nawigacje GPS lub służbowe telefony komórkowe.

Każde auto wymaga czynności serwisowych

Należy pamiętać, iż prowadzenie działalności kurierskiej to nie tylko rozwożenie przesyłek. Wykorzystywana flota samochodowa potrzebuje kontroli standardowych czynności eksploatacyjnych tj. wymiana oleju i klocków hamulcowych. To wszystko niesie ze sobą koszty, których należy być świadomym. Ponadto w każdym aucie może zdarzyć się niecodzienna usterka np. uszkodzenie uszczelek głowicy silnika. Nie należy z tego powodu rezygnować z pomysłu prowadzenia działalności kurierskiej, gdyż w taki sam sposób zużywają się wszystkie użytkowane samochody Leasing oferuje wiele sposobów na odliczenia kosztów, a także leasingodawca często ma podpisane umowy z zakładami serwisowymi, przez co nasze koszty mogą być zmniejszone.

Finansowanie na miarę nowego stulecia

Wraz z rozwojem społeczeństwa, rozwija się system prawny i ekonomiczny. Dzisiejsze czasy oferują o wiele więcej możliwości, niż mieliśmy w poprzednim tysiącleciu. Umożliwia nam to wiele korzystnych opcji, które warto rozważyć. Chociaż wydatków będziemy na początku mieć wiele (nawigacje GPS, osprzęt kurierski itd.), to najważniejsze będą samochody Leasing pozwala na zmniejszenie początkowych wydatków i uelastycznienie przepływów finansowych, co może przełożyć się na samochody leasingdodatkowe inwestycje, które szybko się zwrócą. Ponadto wykorzystanie leasingu umożliwia nam lepsze wykorzystanie systemu prawnego, gdyż nie jesteśmy obciążeni tyloma ograniczeniami i obowiązkami, jak w przypadku kredytu lub nawet własności firmowej pojazdu. Jest to praktycznie najbardziej popularna forma finansowania rozsądnych i świadomych prawnie przedsiębiorstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.