Rozmaite firmy leasingowe

Leasing nieruchomości

Nie każda firma leasingowa oferuje finansowanie nieruchomości. Taką usługę w ofertach mają jedynie największe firmy leasingowe z największym kapitałem. Wszystko dlatego, że leasingowanie nieruchomości wymaga olbrzymiego kapitału. Najczęściej oferta ta występuje w firmach leasingowych, które należą do określonych banków. firmy leasingoweOfertę tę ma między innymi Millennium Leasing, PEKAO czy Raiffeisen. To jednak nie wszystko. Leasing nieruchomości występuje także w leasingu zwrotnym i polega na tym, że firma leasingowa odkupuje od klienta nieruchomość, a następnie udostępnia mu ją na mocy umowy o leasing. W ten sposób firma klienta uzyskuje bardzo duże nakłady finansowe. W umowie niemal zawsze istnieje także zapis mówiący o tym, że po zakończeniu leasingu klient ma prawo pierwokupu.

Leasingowanie samochodów

Zdecydowanie więcej jest firm, które oferują finansowanie samochodów. Podobnie jak w pierwszym przypadku są to firmy leasingowe, które należą do banków. Oprócz tego auto na leasing można wziąć niemal w każdym salonie samochodowym. Swoje usługi leasingowe oferuje Ford, Skoda, Audi i wiele innych. Nie ma co się dziwić, w końcu leasingowanie samochodów stanowi ponad połowę wszystkich umów leasingowych. Wiele osób, które są kompletnie „zielone” w temacie leasingu kojarzą go wyłącznie z samochodami. To właśnie auta są najczęściej leasingowane przez małe firmy, które najczęściej korzystają z usług finansowania.

Leasing maszyn i urządzeń

Jednak firmy leasingowe oferują także wszelakie maszyny i urządzenia. Tutaj także oferta zależy wyłącznie od firmy. Większe firmy mają większy zasób maszyn i urządzeń, które są w stanie sfinansować. Bardzo popularne jest leasing w branży poligraficznej. Na tego rodzaju maszyny firmy leasingowe posiadają bardzo atrakcyjne oferty, co przekłada się na bardzo dużą liczbę klientów. Sporą popularnością cieszą się także maszyny rolnicze, na które chętnie podpisują umowy leasingowe rolnicy. Dzięki temu, mogą oni korzystać z nowoczesnego sprzętu i wykonywać prace z najlepszą wydajnością i efektywnością. Warto nadmienić, że w zależności od prowadzonej działalności przez klienta, firmy oferujące leasing często oferują najróżniejsze formy spłaty rat, tak aby jak najlepiej dopasować je do klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.