Przenośniki oszczędnością czasu

Przenośniki taśmowe

Optymalny, wydajny transport wewnątrz budynków (magazynów, hal produkcyjnych, centrów dystrybucyjnych, sortowni itd.) jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach. Deficyt czasu dotyczy każdego, wszyscy chcieliby otrzymywać przesyłki i inne produkty w jak najkrótszym czasie. Właśnie od czasu dostarczenia przesyłki zależy los firm kurierskich i niektórych firm zajmujących się produkcją lub sprzedażą danych towarów. Przykładowo, jeśli klient będzie chciał kupić jakiś produkt w danym sklepie, ale czas dostawy będzie wynosił dziesięć dni, to większość osób wybierze taki sam produkt w innym sklepie, który jest o kilka złotych droższy lecz dostawa wynosi dzień lub dwa. Przenośniki zastosowane w sortowniach, magazynach firm kurierskim, czy w halach produkcyjnych pozwalają na oszczędność dużej ilości czasu na transport wewnątrz budynków, co w efekcie końcowym w znaczący sposób skraca ogólny czas dostawy towaru.

Opis przenośników taśmowych poziomych

Są to zdecydowanie najbardziej popularne przenośniki. Ich uniwersalność i szerokie zastosowanie sprawiają, że przyciągają one naprawdę duże ilości klientów, którzy prowadzą działalności w najróżniejszych dziedzinach gospodarczych. Kolejną cechą, która ma bezpośredni wpływ na to, jak bardzo uniwersalne są przenośniki są taśmy transportowe i to, za pomocą czego się poruszają. Wyróżnia się przenośniki napędzane przez motoreduktory i elektrobębny. Oba rodzaje są bardzo dobre i z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Można je także wyposażyć w zwrotnice, burty boczne, pozycjonery i inne dodatki, które zdecydowanie usprawnią działanie i spowodują zwiększenie bezpieczeństwa przenośników, a przede wszystkim towarów, które będą transportowane na tych przenośnikach.

Przenośniki ukośne

To nieco mniej popularne jednak bardzo korzystne w przypadku niektórych magazynów rozwiązanie. Służą one do zmiany wysokości położenia ładunków. Pozwalają więc na przenośnikitransportowanie towarów na wyższe piętra magazynowe. Przenośniki te są doskonałe do uzupełnienia wielopoziomowych magazynów lub pomostów magazynowych. Zastosowanie tych przenośników skutecznie wykluczy stosowanie innych maszyn magazynowych służących do transportowania towarów. Bardzo często stosuje się je w przypadkach transportu, a także odbioru produktów, półproduktów spod maszyn, zasypów itd. Oba rozwiązania z pewnością usprawnią duże magazyny, w których kluczowa jest szybkość i wydajność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.