Nowy sprzęt i nieruchomości dla firm

Pozyskiwanie

Można śmiało powiedzieć, że w ostatnich latach zapanowała moda wśród firm na pozyskiwanie środków trwałych finansowanych z zewnątrz. Zdecydowanie przyczynił się do tego leasing, który w dość znaczny sposób wygrywa walkę o klienta z konkurentami. Firmy leasingowe oferują coraz to nowsze i bardziej atrakcyjne oferty. Dodatkowo, zapominając o konkurencji ze strony kredytu i firm wypożyczających środki trwałe za niebotyczne kwoty, firmy leasingowe muszą walczyć same ze sobą. Konkurencja na rynku jest olbrzymia. Niemal każdy bank, który funkcjonuje w Polsce dodaje do swoich usług oferty leasingowe. Prowadzenie takiego biznesu nie jest tanie, gdyż umowy podpisuje się na najróżniejsze środki trwałe, które następnie trzeba sfinansować.

Samochody i leasing

Najpopularniejsze do finansowania są zdecydowanie auta. Wszystko z tego powodu, że z tej oferty korzystają osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, jak i firmy małe, średnie, duże i wielkie korporacje. Firmy leasingowe, które oferują leasing aut można spotkać wszędzie. Stosunkowo niedawno do walki o klienta włączyli się sami producenci aut. Dlatego też teraz nawet w salonie samochodowym możemy wziąć leasing. Ford, Volkswagen i inni producenci posiadają go w swojej ofercie. Taki rozwój branży sugeruje tylko jedno – warto w nią inwestować i to właśnie dlatego my, jako klienci, mamy obecnie tak duży wybór.

Maszyny i urządzenia

Ostatnie lata pokazują, że samochody to nie jedyny kierunek rozwoju leasingu. Bardzo wiele firm zaczyna przekonywać się także do ofert na maszyny i urządzenia, które oferują firmy leasingowe. Niemalże każda branża może być zaopatrzona przez specjalistyczne maszyny właśnie przez usługi leasingowe. Do najpopularniejszych można z pewnością zaliczyć branże budowlaną, stomatologiczną czy poligraficzną. Dość popularne są takżefirmy leasingowe inne oferty, które mają firmy leasingowe – mowa tu o sprzęcie poleasingowym. Oczywiście, nie każdy spełni nasze wymagania i nie każdy będzie dobrą ofertą. Jednak warto szukać, gdyż co jakiś czas trafi się prawdziwa perełka, która zasili naszą firmę na naprawdę długie lata i będzie pracować jak nowa. Zwykle jest to dobry sprzęt, gdyż warunki leasingu nakładają na klienta obowiązek dbania o środek trwały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.