Jak uzyskać maszyny do firmy

Sposoby pozyskania

Wejść w posiadanie maszyn niezbędnych do firmy można na kilka sposobów. Po pierwsze, samodzielny zakup z pieniędzy firmowych. Z pewnością opcja wygodna, gdyż płacimy raz i na zawsze możemy cieszyć się z posiadania danego sprzętu. Wymaga to jednak znacznego obciążenia konta firmowego, na co wiele firm nie może sobie po prostu pozwolić, gdyż naraziłoby to ich działalność na niewypłacalność. Dlatego też muszą wybrać spośród pozostałych opcji – kredytu, leasingu, najmu długoterminowego. Ostatnie jest zdecydowanie najmniej opłacalne, gdyż kwoty takiego najmu są wysokie. Warto jednak nadmienić, że w ostatnich latach widać na tym rynku i tak duży wzrost atrakcyjności. Pozostaje więc leasing maszyn i kredyt.

Różnice pomiędzy kredytem i leasingiem

Różnica, którą wskazuje bardzo wielu klientów, którzy mieli do czynienia zarówno z leasingiem jak i kredytem jest to, ile formalności niezbędne jest do uzyskania opinii, na temat tego, czy dana firma jest w stanie spełnić warunki finansowania. Leasing maszyn pozwala w wielu przypadkach na uzupełnienie takiego wniosku w domu, przez formularz internetowy i otrzymanie wstępnej decyzji nawet po kilku godzinach. W kredycie niezbędne jest dostarczenie szeregu dokumentów i podpisania równie wielu – tylko po to, by móc otrzymać pozytywną lub negatywną odpowiedź. Dlatego też to właśnie leasing maszyn staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

Charakterystyka leasingu

Jeśli chodzi o leasing to klient ma do wyboru – operacyjny albo finansowy. Ten pierwszy jest popularniejszy. Zasady są takie, że klient dostaje nowy środek trwały i musi go ratalnie spłacać. Jeśli wybierze leasing operacyjny to po zakończeniu, jeśli będzie chciał pozostać leasing maszynwłaścicielem leasingowanego przedmiotu, będzie musiał zapłacić kwotę wykupu. Jeśli wybierze leasing maszyn finansowy, to w trakcie trwania umowy spłaci całą jego wartość i bez dodatkowych opłat zatrzyma na stałe dotychczas leasingowany środek trwały. Warto zwrócić również uwagę na to, że w trakcie trwania umowy na leasing finansowych to klient wpisuje w majątek firmowy leasingowany przedmiot, podczas gdy w leasingu operacyjnym to firma leasingowa pozostaje właścicielem przedmiotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.