Doskonale wypolerowane auta

Prace specjalistów

W ostatnich latach auto detailing zyskał olbrzymią popularność. Widać to przede wszystkim dzisiaj. Nowe salony detailingowe reklamują się, gdzie tylko mogą. Każdy serwis i forum motoryzacyjne posiada dział poświęcony detailingowi, a także bardzo istotnej, jeśli nie najważniejszej, części, którą jest polerowanie lakieru samochodowego. Oczywiście, wykonanie tego ciężkiego i bardzo czasochłonnego zabiegu nie odbywa się ”z rozbiegu”. Należy je poprzedzić wieloma innymi czynnościami, bez których polerowanie nie przyniosłoby efektów, a najprawdopodobniej spowodowało większe uszkodzenia auta. Opiszę krótko to, co należy zrobić przed polerowaniem i co wykonują zawsze specjaliści. Niemal każdy salon detailingowy rozpoczyna pracę od oględzin wstępnych auta. Jest to niezbędne, żeby poinformować klienta o przewidywanych wstępnych kosztach.

Przygotowania do polerowania

Oczywiście prawdziwy stan auta można ustalić dopiero po dokładnym oczyszczeniu auta. Na proces oczyszczania auta składa się pozbycie wszystkich stałych zanieczyszczeń z auta, do którego pozbycia się nie wystarczy jedynie umycie auta szamponem o neutralnym pH. Dlaczego tak ważne jest pracowanie na czystym samochodzie? Ponieważ polerowanie lakieru samochodowego, który jest brudny spowodowałoby osadzanie się tych zanieczyszczeń na maszynie polerskiej. Jak wiadomo, to z kolei spowodowałoby ocieranie tymi np. ziarnkami piasku wraz z obracaniem się maszyny polerskiej. Nie trudno sobie wyobrazić, co dzieje się z takim lakierem.

Kiedy polerowanie lakieru samochodowego jest zakończone

Polerowanie lakieru samochodowego nie jest ostatnią czynnością, którą się wykonuje w procesie auto detailingu. Gdyby tak było, to efekt nie byłby długotrwały. W efekcie cała ciężka praca, która została wykonana przez specjalistów, zostałaby kompletnie zmarnowana. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie świeżego lakieru po polerowaniu. W tym celu wykorzystuje się dwa rozwiązania. Różnią się one tym, przez polerowanie lakieru samochodowegojaki czas utrzymują się na aucie, a także tym, jaką ochronę zapewniają. Zdecydowanie lepsze jest nakładanie powierzchni kwarcowych, jednak zabezpieczenie to kosztuje spore pieniądze. Dużo tańszym rozwiązaniem jest nałożenie wosku. Jednak wosk utrzyma się na aucie maksymalnie trzy miesiące, powierzchnia kwarcowa przez dwa lata, na co salony detailingowe dają gwarancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.