Regały półkowe – rodzaje i charakterystyka

Charakterystyka regałów półkowych

Stosuje się je do magazynowania towarów, które są niespaletyzowane, czyli nie znajdują się na paletach. Występują w różnych formach, z których niektóre pozwalają na składowanie jedynie towarów lekkich o określonych gabarytach, inne dają możliwość składowania również towarów ciężkich. Oczywiście, to wszystko zależy do tego, jaki maksymalny ciężar można umieścić na regale. Informacji o tych udziela każdy producent oraz są one zawarte przy każdym regale. Dlatego, aby zakup był dobry należy najpierw ocenić wagę towarów, które chcielibyśmy składować na regałach, a później wybrać takie regały półkowe, które będą spełniały te wymagania.

Budowa

Ich budowa jest nieskomplikowana (przynajmniej w standardowej formie), jednak bardzo przemyślana. I to właśnie dzięki temu regały półkowe można tak bardzo modyfikować. Nawet jeśli klient nie zdecyduje się na zamówienie dodatków, to i tak na zakupionych regałach będzie mógł regulować wysokość półek, a także w prosty sposób rozmontowywać regały (np. do przeniesienia w inne miejsce) i z ponownie je montować. Mimo wszystko, warto dopłacić i dzięki temu dorobić ścianki boczne i tylne, które bardzo zwiększą bezpieczeństwo towarów składowanych w magazynie. Regały półkowe sprawdzają się także w przypadku archiwów, czy bibliotek. Półki można w dowolny sposób modyfikować. Bardzo wiele osób zamawia regały w których jedna z półek posiada szyny pozwalające na bezpieczne składowanie skoroszytów. Na pewno wiele osób ucieszy fakt, że dostępne są dodatki, które sprawdzą się w niemal każdej branży. Często zamawiane są również regały, które są specjalnie przystosowane do składowania opon.

Regały półkowe – różne rodzaje i zalety

Najczęściej firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą regałów oferują: regały półkowe regały półkoweuniwersalne (najczęściej kupowane), regały magazynowe, narożne, skoroszytowe, z przegrodami i ścienne. Niemal każda firma wykonuje również regały na specjalne zamówienie, jeśli klient nie znajdzie nic, co będzie pasowało do jego działalności spośród ogólnodostępnych modeli. Jako zalety klienci najczęściej wymieniają: łatwość i szybkość montażu, estetyczny wygląd oraz stabilność regałów, możliwość odpowiedniego dostosowania do wskazanych potrzeb, możliwość składowania najróżniejszych towarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + seventeen =