Opinie osób, które zdecydowały się na leasing

Anna – leasing samochodu

Moja historia nie różni się zbytnio od masy innych osób, które także zdecydowały się na leasing. Po prostu potrzebowałam środka transportu, który ułatwi mi podróże do klientów, a co za tym idzie dotarcie do nowych. Firma radziła sobie bardzo dobrze, więc postanowiłam spróbować leasingu. I nie żałuję. Kontakt z firmą leasingową był bardzo dobry przez cały okres leasingowania. Oczywiście skorzystałam z umowy leasingu operacyjnego. Po zakończeniu wykupiłam auto, ponieważ po prostu mi się to bardziej opłacało. Kwota wykupu wynosiła trzy procent. Auto następnie sprzedałam na jednym z serwisów aukcyjnych, gdyż po tylu latach chciałam zakupić nowe.

Mirosław – samochód dostawczy

Jestem kurierem, który zdecydował się przesiąść z pojemnego samochodu kombi na jeszcze bardziej pojemne auto dostawcze. Przyczyna była oczywista – więcej przesyłek zmieści się w aucie, więcej ich rozwiozę i więcej zarobię. Dlatego udałem się po leasing. Po wielu spotkaniach doszliśmy do porozumienia i zdecydowałem się na uzyskanie finansowania. Auto użytkuję już blisko dwa lata. Nie było żadnych większych incydentów, dlatego nie mam zastrzeżeń. Raz zaplątała się gdzieś wysłana faktura, co spowodowało, że spóźniłem się z opłatą i naliczono mi odsetki. Jednak po skontaktowaniu się z firmą leasingującą udało nam się wyjaśnić sytuację i naliczona kwota została cofnięta.

Paweł – auto osobowe

Ja niestety nie mam tak dobrych skojarzeń z leasingiem. I nie chodzi o to, że firma leasingowa w jakiś sposób zawiniła. Po prostu w trakcie obowiązywania umowy na leasing sytuacja mojej firmy diametralnie się zmieniła, przez co comiesięczny wydatek w postaci rat leasingowych bardzo uderzał w finanse firmy. Na szczęście udało mi się po pewnym czasie znaleźć osobę, na którą mogłem przepisać umowę dzięki czemu zwolniłem się z tego wydatku. Dlatego warto się zastanowić przed wzięciem leasingu, bo nigdy nie można być w stu procentach pewnym, czy po jakimś czasie nie wydarzy się coś złego, przez co bardzo trudno będzie nam dalej wywiązywać się z umowy, która z resztą jest umową na długi okres czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + ten =