Młode firmy też mogą wziąć leasing

Ciężki wybór nowej firmy

Nowe firmy bardzo często chcą pozyskać finansowanie na jakieś niezbędne dla nich maszyny lub urządzenia. Jednak nie mają zbyt dużego wyboru. Zwykle kredytodawcy nie zgadzają się na udzielanie kredytu firmie, która jest mniej niż rok na rynku. Istnieją oczywiście także firmy kredytowe, które dadzą kredyt firmom młodszym jednak nie będzie on opiewał na duże kwoty i będzie mało opłacalny, ponieważ po prostu będzie drogi. Jedyną korzystną dla młodej firmy opcją będą firmy leasingowe. Oferują one finansowanie poprzez leasing nawet dla młodych firm. I to właśnie jest jeden z powodów, z których leasing zdobył tak dużą popularność i nadal jest liderem pod względem sposobów pozyskiwania finansowania przez osoby prowadzące działalności gospodarcze.

Dlaczego to oferta nawet dla młodych firm

Firmy leasingowe oferują środki trwałe nawet młodym firmom, ponieważ leasing działa na zasadzie wypożyczenia ich. W trakcie całej umowy to właśnie firma leasingowa jest jedynym właścicielem danego przedmiotu. I w przypadku, gdy klient nie opłaca rat firmy leasingoweleasingowych ten środek trwały może zostać mu odebrany przez leasingodawcę, czyli firmę leasingową. To pozwala jej na dalsze oddanie w leasing tego przedmiotu, tyle że tym razem innej firmie. Oczywiście, nawet w tym przypadku wymagane jest spełnienie określonych warunków i dostarczenie niezbędnych dokumentów.

Wymagania i informacje

Należy pamiętać, że po złożeniu niezbędnych dokumentów, firmy leasingowe muszą dokładnie przeanalizować zdolność leasingową firmy klienta. Zdecydowanie młodym firmom najłatwiej uzyskać finansowanie na samochody, trudniej może być w przypadku drogich maszyn i urządzeń. Warto tu także dodać, że firmy leasingowe będą wymagały od młodej firmy większą wpłatę własną, czyli opłatę początkową. Może ona wynieść nawet dwadzieścia procent ceny początkowej leasingowanego przedmiotu. Biorąc leasing operacyjny warto pamiętać o tym, że raty leasingowe obniżą nam podatek, co jest dla młodego przedsiębiorcy bardzo korzystne. Wpłata początkowa także obniża podatek dochodowy. W leasingu operacyjnym znajduje się także klauzula wykupu, który wynosi od zera do dziesięciu procent ceny początkowej towaru. Po tej opłacie, klient staje się jedynym właścicielem środka trwałego i może z nim robić, co chce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × one =